Z kapelusza księdza Henia

To pomysł na STAŁY CYKL. Wierzymy, że niedługo przeczytasz tutaj coś „od serca” i „dla ducha” 🙂 napisane ręką naszego duszpasterza, który zaakceptował inicjatywę. A tym czasem słowem wstępu…

Duszpasterstwo to szczególna wspólnota. Więź między księdzem-duszpasterzem, a wiernymi, gromadą ludzi, którzy potrzebują pasterza. Takiego z krwi i kości, takiego jak oni, aby im pokazywał co dobre i uwrażliwiał na Pana Jezusa.

Ksiądz Heniu od wielu lat przyciąga swoją delikatnością, uśmiechem i bardzo prostym przekazem wiary nie tylko najmłodsze dzieci i rodziców, ale także te dzieci, które już dawno dorosły, a w Jego wspólnocie czują się bardzo dobrze i ciepło.

Sam duszpasterz cieszy się ogromnie z każdego niedzielnego spotkania na Eucharystii, ale także witania się przed nią i rozmów po niej następujących. To właśnie wiara i prostota dzieci jest energią, która ładuje jego akumulatory, ale także i nasze dorosłych uczestników Mszy Świętej o godzinie 11:00.

Powstał pomysł, aby nieco przedłużyć te niedzielne spotkania, poprzez jakieś „słowo” Księdza Henia – pisane lub nagrane, właśnie tutaj opublikowane. Tak więc otwieramy rubrykę:

Z Kapelusza Księdza Henia  

Kliknij i posłuchaj pierwsze, krótkie słówko

Mówi ksiądz Henryk Michalski CM

2 komentarze

  1. Wspaniały pomysł z tą stroną internetową,a słowo od księdza Henia to już miód na nasze serca. Nasza rodzinka napewno będzie zaglądać tutaj.Pozdrawiamy 🙂

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *